Fillimi / Lajmet / Bekim Jashari: Duhet të jemi të bashkuar për Kosovën, ashtu siç deshën edhe dëshmorët e këtij vendi
Bekim Jashari: Duhet të jemi të bashkuar për Kosovën, ashtu siç deshën edhe dëshmorët e këtij vendi

Bekim Jashari: Duhet të jemi të bashkuar për Kosovën, ashtu siç deshën edhe dëshmorët e këtij vendi

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci, kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz. Me rastin e 22-vjetorit të “Epopesë së UÇK”-së, kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari dhe ai i Drenasit, Ramiz Lladrovci kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz. Nga aty, i pari i Skenderajt, Bekim Jashari, theksoi se duhet të jemi të bashkuar për Kosovën, ashtu siç deshën edhe dëshmorët e këtij vendi. Në anën tjetër, kreu i Drenasit, Ramiz Lladrovci, theksoi se këto dy komuna janë duke punuar që ta jetësojnë amanetin e komandantit legjendar Adem Jashari, amanetin e familjes së tij, por edhe amanetin e të gjithë dëshmorëve të vendit. Lladrovci, kërkoi na politikanët që të jenë të bashkuar për çështjen e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Kuvend diskutohet propozimi për formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e pandemisë

Sot në Kuvend diskutohet propozimi për formimin e Komisionit Hetimor në lidhje me menaxhimin e pandemisë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare, ku në ...