KEK
Fillimi / Lajmet / Rukiqi: Java tjetër është vendimtare për të shpëtuar ekonominë, mijëra punëtorë dhe ndërmarrje private
Rukiqi: Të unifikohen deputetët, është nevojë urgjente që të adresohen sa më parë kërkesat e sektorit privat

Rukiqi: Java tjetër është vendimtare për të shpëtuar ekonominë, mijëra punëtorë dhe ndërmarrje private

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi ka thënë se java tjetër është vendimtare për të shpëtuar ekonominë. Përmes një postimi, Rukiqi ka bërë me dije se rishikimi i buxhetit është shpresa e fundit për shumë punëtorë të sektorit privat. “Sa për rikujtim: 123 dite nga fillimi zyrtar i pandemisë ne Kosove dhe deri sot: Asnjëra nga masat në përkrahje te biznesit nuk është implementuar ne tërësi. Java tjetër është vendimtare për të shpëtuar ekonominë. Rishikimi i buxhetit është shpresa e fundit për mijëra e mijëra punëtorë dhe ndërmarrje të sektorit privat”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...