Besnik Tahiri

Besnik Tahiri: Kryeministri Albin Kurti s’është dashur ta takojë, Aleksandar Vuçiqin në darkë, pasi kjo është e paarsyeshme

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri e cilëson unik atë që ai e quan “momenti i Kosovës këtë vit dhe vitin e ardhshëm”. Ai tha se kryeministri Albin Kurti s’është dashur ta takojë kryetarin serb, Aleksandar Vuçiq në darkë, pasi një veprimi tillë  është i paarsyeshëm. “Unë mendoj që Albin Kurti duhet ta takojë Vuçiqin, por jo në darka e dreka, po ashtu ne nuk kemi  informacione se për çfarë ka biseduar Kurti me Vuçiqin. Ai dhe Qeveria që e drejton  duhet të punojnë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për arritjen e një marrëveshjeje me njohje reciproke me Serbinë, ka saktësuar, Besnik Tahiri.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Kuvendit

Ka dështuar interpelanca ndaj kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Nga 104 deputetët e pranishëm në sallën e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, 61 kanë …