KEK
Fillimi / Lajmet / Betim Gjoshi: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë por historia do t’i hedhë në koshin e plehrave
Betim Gjoshi: Donika Schwarz, Albin Kurtit dhe Vjosa Osmani e përbëjnë treshen anti-Kosovë dhe anti-UÇK

Betim Gjoshi: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë por historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh evropianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen në Hagë. Gjoshi thotë se kryeministri i vendit, Albin Kurti dhe kryetari Vjosa Osmani, i kanë futur veshtë në lesh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë, se nuk bëhet fjalë të garantojnë. Sipas tij, historia t’i hedhë në koshin e plehrave.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...