MIT KS
Fillimi / Lajmet / Blerim Kuçi, ka pranuar detyrën e ministrit të Ambientit, nga ish ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku
Blerim Kuçi, ka pranuar detyrën e ministrit të Ambientit, nga ish ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku

Blerim Kuçi, ka pranuar detyrën e ministrit të Ambientit, nga ish ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku

Sot, Blerim Kuçi, ka pranuar detyrën e ministrit të Ambientit, nga ish ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku. Ai, me këtë rast be informoi ministrin e ri Blerim Kuçi lidhur me ecurinë e projekteve që janë duke u realizuar, investimet ndërkombëtare që janë gati për të filluar implementimi, arritjet, sfidat dhe tema të tjera me rëndësi në fushat që mbulohen nga ky dikaster. Ministri Kuqi e falënderoi Abdixhikun për punën e mirë në udhëheqjen e këtij dikasteri dhe shprehu vendosmërinë për realizimin e punëve të mira edhe më tutje.

 

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: Propozimi i Murat Jasharit për kryeminister të vendit të jetë për një apo më shumë mandate të plota

Krasniqi: Duke vrarë fëmijë në djep dhe duke dhunuar mijëra femra, Serbia synonte ta vriste ardhmërinë e Kosovës dhe ta shkatërronte moralisht

Ishzëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka reaguar ashpër deklaratës së kryetarit ...