akp deri me 23 janar
mbpzhr 2018
kek baner i ri
valamobile
Fillimi / Lajmet / Lahi Brahimaj: Fitorja e UÇK-së, ditët që po i jetojmë sot të lirë, na motivojnë për të punuar për një shtet më të fortë
Brahimaj - Sheshelit: Sikur në vitin 1999, edhe sot edhe nesër edhe kurdo, do ta keni përgjigjën e njëjtë

Lahi Brahimaj: Fitorja e UÇK-së, ditët që po i jetojmë sot të lirë, na motivojnë për të punuar për një shtet më të fortë

Ish-deputet i Kuvendit të Kosovës, Lahi Brahimaj, ka kujtuar ditën e çlirimit të Komunës së Gjakovës. Ai përmes një postimi në rrjetin social, ka shkruar se fitorja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ditët që po i jetojmë sot të lirë, janë motivim për të punuar për një shtet më të fort.

“Duke kujtuar me krenari të kaluarën e lavdishme, sakrificën e Dëshmorëve të Kombit dhe Martirëve, kontributin e Luftëtarëve të UÇK-së, ju uroj Ditën e Çlirimit. Fitorja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ditët që po i jetojmë sot të lirë, na motivojnë të punojmë që fëmijëve, nipave e mbesave, të ju japim në trashëgim një shtet të fortë e një të ardhme të ndritur. Lavdi Dëshmorëve të Kombit Urime Dita e Çlirimit”, ka shkruar Brahimaj.

Kontrolloni gjithashtu

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Mustafa: 20 vjet më parë 45 banorët e Reçakut u masakruan pamëshirshëm, ajo ditë ishte e rënd për Kosovën

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton të rënët në Masakrën e Reçakut, në 20 vjetorin ...