kek
MIT
Airport Adem Jashari
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Cakaj: Shqipëria ka përmbushur të gjitha kushtet dhe pret progres pozitiv në bisedimet për anëtarësim në BE
Gent Cakaj: Do të riatdhesohen shqiptarët e bllokuar në hapësirën evropiane për shkak të masave ndaj COVID-19

Cakaj: Shqipëria ka përmbushur të gjitha kushtet dhe pret progres pozitiv në bisedimet për anëtarësim në BE

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, nëpërmjet llogarisë e vet në “Twitter” ka bërë me dije se Shqipëria ka realizuar të gjitha obligimet dhe se pret ecuri pozitive në bisedimet për anëtarësim në Bashkim Evropian. “Sot shpresojmë që GAC të reflektojë pozitivisht mbi progres përparimin thelbësor duke vendosur të hapë bisedime pranimi. Shqipëria ka përmbushur të gjitha kushtet, ka luajtur një rol konstruktiv në rajon dhe vlerat e lartësuar. Koha për të hapur bisedime: kjo është thelbësore për të thelluar vrullin e reformave dhe forcimin e BE-së në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Cakaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ambasada Amerikane e kundërshton fillimin e zbatimit të reciprocitetit, thotë se kjo masë do të krijojnë më shumë probleme

Ambasada amerikane, në Prishtinë, kundërshton ashpër vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, në Prishtinë, ka reaguar pas vendosjes së reciprocitetit ...