MIT
kek
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Daut Haradinaj: Jemi kundër heqjes së taksës, përderisa Serbia vazhdon me avazin e vjetër kundër Kosovës
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj i ka replikuar ashpër kryeministrtit, Albin Kurtit i cili i tha se u ka mbetur

Daut Haradinaj: Jemi kundër heqjes së taksës, përderisa Serbia vazhdon me avazin e vjetër kundër Kosovës

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ku është vendosur të hënën të mbahet seanca e jashtëzakonshme për taksën, ka thënë se në këtë seancë do ta thonë fjalën e fundit për këtë çështje. “Ne e kemi thënë hapur që jemi kundër heqjes së taksës, përderisa Serbia vazhdon me avazin e vjetër dhe jemi të qartë që Serbia nuk ka ndryshuar pozicion në raport me Kosovën. Kështu e kemi cilësuar edhe dje – si nënshtrim ndaj Serbisë. Mendojmë se ka gabuar shumë, përderisa nuk ka pasur dakordancë të plotë me ShBA-të. Siç duket, nuk ka pasur dakordim as me partnerët e koalicionit. Nuk e dimë arsyen që e nxiti Albin Kurtin ta bëjë atë veprim mbrëmë, por gjithsesi do ta kundërshtojmë me të gjitha mjetet ligjore”, është shprehur ai.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR: Po e monitorojmë situatën nga afër dhe vazhdojmë të jemi si përgjegjësi i tretë i sigurisë në Kosovë

KFOR: Po e monitorojmë situatën nga afër dhe vazhdojmë të jemi si përgjegjësi i tretë i sigurisë në Kosovë

KFOR-i ka konfirmuar se është duke monitoruar nga afër situatën në bashkëpunim me institucionet e ...