leoni

David MecAlister kërkon nga Angela Merkel të pranojë zgjidhje për problemet në Kosovë sipas kërkesave të Serbisë

David McAlister kërkon nga Angela Merkel të pranojë zgjidhje për problemet në Kosovë sipas kërkesave të Serbisë

Sipas medieve në Serbi, spekulohet se David McAlister, ka kërkuar nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel, të pranojë zgjidhje për problemet në Kosovë, në bazë të propozimeve nga Serbia. Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian, David McAlister ka kërkuar nga Kancelarja gjermane, Angela Merkel të pranojë zgjidhje për problemet në Kosovë, në bazë të propozimeve nga Serbia, ka bërë të ditur jozyrtarisht portali serb “Blic”. Merkel përkundër marrëdhënieve të mira me Serbinë dhe presidentin e saj, Aleksandar Vuçiq nuk e kishte mbështetur propozimin mes një marrëveshjeje të dyja palëve. “Kancelarja nuk e ka asnjë problem me shtetin dhe qeverinë tonë, por është e vetëdijshme se ndryshimet ose ndërhyrja mund ta vendos në pozitë të pavolitshme Gjermaninë”, ka thënë burimi i “Blic”.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti është zgjedhur kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës

Ahmeti: Komuna e Lypjanit nuk ka marr përkrahje nga niveli qendror ndonëse ka kërkuar mbështetje

Kryetari i komunës së Lypjanit, Imri Ahmeti ka deklaruar se komuna që drejton nuk ka …