KEK
Fillimi / Lajmet / Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i quan farsë mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeverisës
Selimi: Shpresojmë që Gjykata Speciale të mos i konfirmojë aktakuzë as Thaçit dhe as një ushtari të UÇK-së

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i quan farsë mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeverisës

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi i ka quajtur farsë mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeverisës. Ai ka thënë se sikur mospajtimet e tyre të ishin të vërteta atëherë do ta rrëzonin Qeverinë. Selimi ndër të tjera ka thënë se mospajtimet e tyre janë vetëm për të rritur rolin dhe pazarin njëri – tjetrit. Ai ka folur edhe për 100 ditëshin e Qeverisë Hoti, teksa ka shtuar se kjo qeveri nuk duhet t’i bëjë edhe 100 ditë tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Haradinaj: Vazhdimi i mandatit të Specialës është i padrejtë, Kosova është ballafaquar njëherë me akuza të tilla

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vazhdimin e mandatit të Gjykatës Speciale ...