Deputetja e pozitës, Doarsa Kica-Xhelili, abstenoi gjatë votimit të Projektligjit të Byrosë

Deputetja, Doarsa Kica-Xhelili ka dhënë dorëheqje nga Lista Guxo e Vjosa Osmanit dhe Donika Shvarcit

Deputetja, Doarsa Kica-Xhelili, njëra ndër deputetet më aktive brenda grupit parlamentar të Vetëvendosjes ka dhënë dorëheqje nga Lista Guxo, kanë bërë të ditura burime për medie  brenda kësaj liste. Bazuar në këto burime, tashmë edhe aktivistët kanë mësuar për dorëheqjen e deputetes që ishte parë si njëra nga figurat qendrore te partia “Guxo”, madje mësohet se ka pakënaqësi te mëdha dhe mundësi që një pjesë e tyre të tërhiqen pas dorëheqjes së Kica Xhelilit. Doarsa- Xhelili i ishte bashkuar e Iniciativës së Vjosa Osmanit në listën “GUXO”, dhe garoi në listën e Vetevendosjes në zgjedhjet e fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Fatmir Humolli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fatmir Humolli, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, lidhur me grevën në arsim

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Fatmir Humolli është cituar të ketë deklaruar se Qeveria është …