KEK
Fillimi / Lajmet / Dhjetëra ushtarë të rinj amerikanë nisen për në Kosovë pas përfundimit me sukses të trajnimit, në Iowa
Dhjetëra ushtarë të rinj amerikanë nisen për në Kosovë pas përfundimit me sukses të trajnimit Iowa

Dhjetëra ushtarë të rinj amerikanë nisen për në Kosovë pas përfundimit me sukses të trajnimit, në Iowa

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkëngjiten misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. Një numër i caktuar ushtarësh tashmë kanë përfunduar trajnimet në Iowa të SHBA-ve, dhe të njëjtit do të udhëtojnë për në Kosovë, ku do t’i bashkëngjiten kolegëve të tyre në “Bondsteel”. Kjo është bërë e ditur edhe me anë të një komunikate që Ushtria Amerikane ka lëshuar përmes Twitterit. “Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision. Trupat kanë përfunduar trajnimet në Iowa, dhe tani do të lëvizin për të marrë pjesë në misionin paqeruajtës të NATO-së në Kosovë. NATO vazhdon të mbajë një ambient të sigurt për Kosovën”, thuhet në këtë njoftim.

Kontrolloni gjithashtu

Konfirmohen 920 raste të reja me virusin korona, 1.698 qytetarë shërohen ndërsa 28 të infektuar vdesin

10 viktima dhe 173 qytetar të infektuar gjatë 24 orëve të fundit

Duke u bazuar në të dhënat e Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, Ministria ...