Fillimi / Lajmet / Diplomati, Gabriel Escobar, ka vizituar sot ambasadën e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Diplomati, Gabriel Escobar, ka vizituar sot ambasadën e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Diplomati, Gabriel Escobar, ka vizituar sot ambasadën e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Zëvendës-ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, ka vizituar sot ambasadën e Kosovës  në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Diplomatin amerikan Escobar,  e ka pritur në takim  ushtruesi i detyrës së ambasadorit të Kosovës në Ameriksë,  Valdet Sadiku. Ai me këtë rast e ka falënderuar  diplomatin, Gabriel Escobar për vizitën si dhe miqësinë e vazhdueshme të Kosovës me Amerikën, thuhet në postimin e Ambasadës së Kosovës në  Uashington.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kryeministri, Kurti, pranon ta përfaqësojë kosovën me fusnotë, në takim me Këshillin e Stabilizim-Asociimit mes BE-së e Kosovës

Kryeministri, Albin  Kurti ka pranuar ta  përfaqësojë Kosovën me fusnotë në takimin e Këshillit të ...