MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
kek
Fillimi / Lajmet / Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni për listat e veteranëve është drejtuar kundër Ramush Haradinajt
Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni për listat e veteranëve është drejtuar kundër Ramush Haradinajt

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni për listat e veteranëve është drejtuar kundër Ramush Haradinajt

Dorëzimi i kërkesës për formimin e një Komisioni që do të hetojë listat e veteranëve nga ana e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli konstatohet se është një ndërhyrje në drejtësi dhe goditje kundër kryeministrit Ramush Haradinaj, kështu deklarojnë zyrtarët eë  Lëvizja Vetëvendosje. Deputeti, Rexhep Selimi thotë  për KosovaPress se pretendimi për një komision të tillë vetëm sa e zvarrit zgjidhjen e problemit të veteranëve.  Sipas tij, kryeparlamentari Veseli po mundohet vetëm të shpëtojë  veten duke ikur nga përgjegjësia dhe përmes kësaj të godas partnerit e koalicionit, kryeministrin Haradinaj. Ndërkaq, nga partia e kryeministrit Haradinaj nuk shprehen kundër këtij komisioni hetimor, por thonë se rasti është në gjykatë dhe se ajo i ka duart e lira që të veprojë dhe të konfirmojë secilin se a janë veteranë të rrejshëm, apo jo. Deputetja, Time Kadriaj e cila u gjend në listat e veteranëve të rrejshëm që u publikuan pas dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj ka thënë se duhet që të hulumtohet për secilin rast veç e veç nëse ka qenë në luftë apo jo.

Kontrolloni gjithashtu

Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Nerodimes, Shukri Buja është nisur sot për në Hagë

Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Nerodimes, Shukri Buja është nisur sot për në Hagë

Ish kryetari i Lypjanit dhe ish-komandanti i UÇK-së për Zonën Operative të Nerodimes, Shukri Buja ...