KEK
Fillimi / Lajmet / DR. Hakif Bajrami: Kufiri është në Çakorr
DR. Hakif Bajrami: Kufiri është në Çakorr

DR. Hakif Bajrami: Kufiri është në Çakorr

Historiani i mirënjohur, profesor, doktor. Hakif Bajrami i përshirë në debatin për Demarkacionin ka prezantuar  fakte se komisioni shtetëror për demarkacion e ka bërë raportin gabimisht. Ai në këtë debat ka paraqitur fakte nga hulumtimet dhe puna e tij si historian dhe duke qenë për një kohë edhe  drejtor i Arkivit të Kosovës. Bajrami duke u bazuar në shumë dokumente të kohës së pas Luftës së Dytë Botërore e deri tani ka saktësuar se  kufiri i Kosovës me Malin e Zi ka qenë dhe  është në Çakorr.

Kontrolloni gjithashtu

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Avdullah Hoti: Pas zgjedhjeve nuk e përjashtojmë mundësinë e koalicionit më Lëvizjen Vetëvendosje

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka theksuar se për koalicione pas zgjedhore do të diskutojnë ...