Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Edi Rama: Ndërtuesit të marrin përsipër riparimin dhe dëmet materiale ose do të përballen me drejtësinë
Rama kërkon që të njerëzit e zhvendosur në Kosovë të binden që të kthehen dhe të akodmohen në hotele në Shqipëri

Edi Rama: Ndërtuesit të marrin përsipër riparimin dhe dëmet materiale ose do të përballen me drejtësinë

Kryeministri Edi Rama mblodhi edhe mëngjesin e sotëm qeverinë e tij në një mbledhje të jashtëzakonshme që i parapriu takimit të Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Nga kjo mbledhje, Rama lëshoi një paralajmërim serioz për të gjithë ndërtuesit e pallateve e të cilat janë dëmtuar gjatë tërmeteve që lëkundën Shqipërinë më 26 nëntor. Ai ka kërkuar nga ndërtuesit që të marrin përsipër riparimin dhe dëmet materiale që u janë shkaktuar njerëzve. Rama tha se janë duke punuar dhe së shpejti do të konkludojnë kuadrin e ri ligjor dhe penal për abuzimet në ndërtim. Kryeministri shqiptar shtoi se kush i shmanget këtij detyrimi do të përballet me drejtësinë.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...