MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Albin Kurti: Kosova dhe populli i saj kurrë nuk do ta lënë vetëm Shqipërinë
“The Times”: Albin Kurti i ka kritikuar ashpër misionet ndërkombëtare por edhe vetë shtetësinë e Kosovës

Albin Kurti: Kosova dhe populli i saj kurrë nuk do ta lënë vetëm Shqipërinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, që pritet së shpejti të bëhet kryeministër i vendit, është zotuar gjatë një vizites në Parkun Inovativ në Prizren, ku janë të vendosur rreth 500 persona të prekur nga tërmeti, se Kosova dhe populli i saj kurrë nuk do ta lënë vetëm Shqipërinë. Ai ishte i shoqëruar nga kryetari i komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka, dhe deputetët e kësaj partie Artan Abrashi, Yllza Hoti, Arbër Rexhaj e Salih Zyba. Kurti tha se në ish-kampin ushtarak të KFOR-it në Prizren gjithçka funksionon me përpikëri dhe se së shpejti aty do të hapet edhe kuzhina për të strehuarit.

Kontrolloni gjithashtu

Albulena Haxhiu: Ne sot dorëzuam emrin e mandatarit, është radha që LDK, të tregojë se e do vërtetë ndryshimin

Albulena Haxhiu: Ne sot dorëzuam emrin e mandatarit, është radha që LDK të tregojë se e do vërtetë ndryshimin

Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti nuk ka shkuar sot të kryetari i vendit, Hashim Thaçi ...