kek
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Kramp – Karrenbauer viziton Kosovën, takon komandantin e KFOR-it, gjeneralin Risis
Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Annegrat Kramp – Karrenbauer viziton Kosovën, takon komandantin e KFOR-it, gjeneralin Risis

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Kramp – Karrenbauer viziton Kosovën, takon komandantin e KFOR-it, gjeneralin Risis

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, e cila drejton partinë CDU, Annegrat Kramp – Karrenbauer po qëndron për vizitë në Kosovë. KFOR-i në faqen e vet në “Twitter” ka njoftuar se të dielën në selinë në Prishtinë, komandanti i forcve të NATO-s në Kosovë gjeneralmajor Michele Risis e ka pritur pasardhsën e kancelares Angela Merkel në CDU, e cila poashtu mban pozitën e ministres së Mbrotjes. Risis ka shprehur falënderimin e tij për kontributin e Gjermanisë në KFOR, në përkrahje të sigurisë dhe stabilitetit në Kosovë. 

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...