Airport Adem Jashari
kek
MIT
Fillimi / Lajmet / Holanda ndër shtetet e vetme të Evropës, e cila nuk e ka ndihmuar Shqipërinë nga pasojat e tërmetit
Në mesnatë në Durrës është shënuar një tjetër paslëkunjde magnitudë 4.8 pas dy ditë qetësie nga dridhjet

Holanda ndër shtetet e vetme të Evropës, e cila nuk e ka ndihmuar Shqipërinë nga pasojat e tërmetit

Urrejtja e Shtetit të Holandës ndaj Shqipërisë, shqiptarëve dhe myslimanëve përgjithësisht doli në sipërfaqe edhe kësaj radhe. Ky është i vetmi shtet i pasur i Evropës që nuk i ka ndihmuar Shqipërisë me rastin e tërmetit katasgrofal të 26 nëntorit. Ish-ambasadori i OSBE,  Robert Bosch ka publikuar në listën e shteteve që ka ndihmuar deri më tani Shqipërinë. Në listë vihet re mungesa e Holandës, ku Bosch e ka konsideruar një turp. Çfarë turpi, Holanda e pasur nuk është aty! Çfarë po shkon keq me ne, kemi qenë gjithmonë aty për të ndihmuar, ka shkruar Bosh. Holanda dhe Franca janë nga vendet që më së shumti i urrejnë shqiptarët dhe pengojnë anëtarësimin e Shqipërisë në Be dhe liberalizimin e vizave për Kosovën. Duhet sjellë në kujtesë  edhe faktin tashmë historik  se në verë të vitit 1995 ishin trupat holandeze që mashtruan boshnjakët myslimanë të vendosen në rajonin e Srebrenicës, duke e shpallur zonë të lirë dhe pikërisht at serbët për dy ditë vranë e masakruan mbi tetë mijë boshnjakë.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...