kek
MIT
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Elezi: Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është i gatshëm për përgatitjen e zgjedhjeve
KQZ në pritje të konfirmimit të Gjykatës Supreme për fillimin e rinumërimit të 1. 472 vendvotimeve

Elezi: Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është i gatshëm për përgatitjen e zgjedhjeve

Zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë thënë se KQZ-ja është e gatshme për organizimin e zgjedhjeve nëse kjo do të kërkohet nga ky institucion. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi ka theksuar se KQZ-ja është institucion që është përherë në gjendje gatishmërie dhe detyrë kryesore ka organizimin e zgjedhjeve kurdo që kërkohet. Ai ka theksuar se ky institucion do të përmbushë detyrat që dalin sipas Kushtetutës dhe ligjeve në fuqi. Shumica e partive të mëdha kanë thënë se pas situatës së krijuar nga dorëheqja e kryeministrit, Ramush Haradinaj, vendi duhet të shkoj në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Kontrolloni gjithashtu

Haradinaj: Nuk ka kuptim të flitet për zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Haradinaj: Nuk ka zgjedhje të reja në Kosovë, duhet të implementohet rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka asnjë kuptim që të flitet ...