Deputeti i Nismës, Enver Hoti reagon ndaj deklaratave të Konjufcës, ku përmendet edhe Fatmir Limaj

Enver Hoti: Institucionet dhe partitë politike nuk po kanë guxim t’i përgjigjen idesë të kryetarit, Hashim Thaçi

Deputeti i Nismës Socialdemokrate në Kuvendin e Kosovës, Enver Hoti ka thënë se institucionet dhe partitë politike në vend nuk po kanë guxim t’i përgjigjen idesë, të krisur të kryetarit të shtetit, Hashim Thaçi. Kësisoj, ai shpreh bindjen se Thaçi i vetëm lehtë po e luan lojën. “Kur nuk ka guxim politik, Hashimi mbetet i vetëm dhe lehtë e luan lojën. E keqja më e madhe në ketë amulli politike, të institucioneve të vendit dhe të partive politike parlamentare, është se nuk kanë as një ide as pamje për t’ju kundërvënë apo debatuar idenë e krisur të Hashim Thaçit. E siç shihet nuk kanë as guxim!”, ka shkruar Hoti.

Kontrolloni gjithashtu

Lajçak

Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, deklaron se Ballkani Perëndimor ka prioritet bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar

I dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është  shprehur optimist për rëndësinë …