Është ndarë nga jeta Halit Haxhija nga Drenoci i Rahovecit, ushtar në Zonen Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftes së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Komuna e Rahovecit, njoftojnë opinionin e gjerë se pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta Halit Haxhija nga Drenoci i Rahovecit, ushtar në Zonen Operative të Pashtrikut, që i qendroj besnik emblemës së UÇK-së deri ne çlirim.

Varrimi i të ndjerit bëhet nesër në vendlindjen e tij në Drenoc 21 shkurt 2024 duke filluar në orën 15:00

Ngushllime familjes, bashkëluftarëve, shokëve e miqëve.

Lavdi jetës dhe vepres së çlirimtarit,Halit Haxhija

Kontrolloni gjithashtu

Fadil Muqolli: Prilli, muaji i përkujtimeve!

Për nder të të rënëve, posaçërisht fëmijëve, në luftën e fundit në Kosovë, ju ftojmë …