Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
kek
Fillimi / Institucionet / Është shënuar 24 marsi i vitit 1998, datë që shënon Betejën e lavdishme të Gllogjanit

Është shënuar 24 marsi i vitit 1998, datë që shënon Betejën e lavdishme të Gllogjanit

Ndonëse në rrethana krejt ndryshe Komandanti i UÇK-së Ramush Haradinaj, bashkë me Kryetarin e Komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, Kolonel Abdyl Mushkolaj, përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, zyrtar komunal, familjarë të Dëshmorëve, Invalid e Veteran të Luftës së UÇK-së në Kompleksi Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, është shënuar 24 marsi i vitit 1998, datë që shënon Betejën e lavdishme të Gllogjanit. Në atë përballje ranë në altarin e lirisë Agron Mehmetaj, Himë Haradinaj e Gazmend Mehmetaj për të mbrojtur atdheun dhe 24 marsin e vitit 1999 ndërhyrjen e forcave të NATO-s mbi caqet serbe.

Lavdi dëshmorëve të kombit!

Kontrolloni gjithashtu

Donatorët e ndryshëm po ndihmojnë familjet në nevojë në Malishevë dhe QKMF-në

Situata e krijuar nga pandemia me COVID-19, ka bërë që shumë familje të kenë nevojë ...