MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr grante
valamobile
Fillimi / Lajmet / Është zbuluar në Prishtinë shtatorja e ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright
Është zbuluar në Prishtinë shtatorja e ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright

Është zbuluar në Prishtinë shtatorja e ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright

Është zbuluar shtatorja e ish-sekretares së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Madeleine Albright. Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skënderbeu’, drejt sheshit “Albright”, ku edhe është zbuluar shtatorja e ish-sekretares. Përurimi i shtatores së ish-sekretares Albright është bërë në sheshin tashmë të quajtur “Albright”, që gjendet afër American School of Kosova. Ndërkaq në orën 15:00, është bërë vizitë në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish-kryetarit amerikan.

Kontrolloni gjithashtu

Smajl Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Latifi: Pas shiut të furishëm në Rahovec janë krijuar vërshime që kanë shkaktuar dëme në amvisëri dhe në bujqësi

Të hënën pasdite në komunën e Rahovecit shiu i furishëm ka krijuar vërshime në qytet dhe ...