KEK
Fillimi / Lajmet / Eurodeputetja, Viola von Cramon, mbështet dhe lavdëron Qeverinë Kurti për refuzimin e projektit amerikan të gazit
Viola von Cramon:

Eurodeputetja, Viola von Cramon, mbështet dhe lavdëron Qeverinë Kurti për refuzimin e projektit amerikan të gazit

Eurodeputetja gjermane, Viola von Cramon, nga radhët e Partisë sëtë Gjelbërve në Gjermani e ka quajtur lajm të mirë vendimin e Qeverisë së Kosovës për të refuzuar projektin e gazifikimit për Kosovën. Von Cramon ka shkruar se vendimi është në të mirën e ambientit dhe në linjë me Planin e Gjelbër Evropian.  “Vendim shumë i mirë. Faleminderit për vendimin qartësisht më miqësor ndaj ambientit  i cili është më i mirë për klimën tonë, për qytetarët tuaj dhe në linjë me Planin e Gjelbër Evropian”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...