KEK
Fillimi / Lajmet / Fadil Nura në vendin e Kadri Veselit në Kuvendin e Kosovës, sot ai e ka dhënë betimin si deputet
Fadil Nura zë vendin e Kadri Veselit në Kunendin e Kosovës, sot ai e ka dhënë betimin si deputet

Fadil Nura në vendin e Kadri Veselit në Kuvendin e Kosovës, sot ai e ka dhënë betimin si deputet

Fadil Nura e ka dhanë sot betimin e tij si deputet i Kuvendit të Kosovës. Nura do ta zëvendësojë kreun e PDK-së, Kadri Veseli, pasi që ky i fundit ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet publike dhe politike. Veseli dorëheqjen e dha pas konfirmimit të aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale. Aktakuza i është konfirmuar edhe shefit të GP të VV-së, Rexhep Selimi, mirëpo si s’ka dhënë ende dorëheqje nga kjo pozitë.

Kontrolloni gjithashtu

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Rreth 69 milionë persona janë shëruar nga COVID-19 në gjithë botën, derisa mbi 96 milionë ...