KEK
Fillimi / Lajmet / Isa Mustafa: Vetëgjyqësia në sallën e Kuvendit, qoftë e individëve apo e një partie politike është e papranueshme
Isa Mustafa: Është mirë të bisedohet haptas për kryetarin e Kosovës dhe të mos shkohet në zgjedhje

Isa Mustafa: Vetëgjyqësia në sallën e Kuvendit, qoftë e individëve apo e një partie politike është e papranueshme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar lidhur me paralajmërimet e Lëvizjes Vetëvendosje se nuk do të lejojnë mbajtjen e seancës në Kuvendin e Kosovës në rast se pjesëmarrës do të jetë zëvendëskryeministri Driton Selmanaj. Këto paralajmërime ai i ka cilësuar si ‘sjellje jodemokratike dhe banditeske”. Mustafa ka thënë se Vetëvendosjes i nevojiten edhe ‘bishtat e sakicave të Shpejtim Bulliqit”. “Vetëgjyqësia në sallën e Kuvendit, qoftë e individëve apo e një partie politike është e papranueshme dhe ligjërisht e patolerueshme. Një sjellje e tillë është jodemokratike, është banditeske. Iu nevojiten vetëm edhe bishtat e sakicave te Shpejtim Bulliqit”, ka deklaruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Mbi 96 milionë persona në gjithë botën janë infektuar nga COVID-19, ndërsa rreth 68 milionë të tjerë janë shëruar

Rreth 69 milionë persona janë shëruar nga COVID-19 në gjithë botën, derisa mbi 96 milionë ...