KEK
Fillimi / Lajmet / Fatmir Limaj e Haxhi Shala kanë vizituar Ramush Haradinajn në Colmar të Francës
Fatmir Limaj e Haxhi Shala kanë vizituar Ramush Haradinajn në Colmar të Francës

Fatmir Limaj e Haxhi Shala kanë vizituar Ramush Haradinajn në Colmar të Francës

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, deputeti Haxhi Shala dhe bashkëpunëtorë të tjerë të Nismës në diasporë, vizituan në Francë kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj. Limaj ka shkruar me këtë rast se “UÇK-ja dhe familjet simbol të rezistencës së popullit tonë, si familja Jashari dhe Haradinaj, janë më meritoret për pavarësinë që gëzojmë ne sot, ata  si gjithmonë,  po qëndrojnë të palëkundur në mbrojtje të vlerës më sublime të kombit tonë, në mbrojtje të UÇK-së dhe në mbështetje të Ramushit”, ka shkruar Limaj.

Kontrolloni gjithashtu

Petrit Gashi: 23 vite pa kryeheroin, Ymer Alushani

Ibrahim Gashi: 23 vite më parë ra për të mos vdekur kurrë heroi i kombit, Ymer Alushani

Sot janë bërë 23 vite nga rënia e dëshmorit Ymer Alushani – komandant “Voglushi”. Ai ...