Fatmir Limaj, ka qëndruar për një vizitë në familjen e eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës, Rexhep Selimi

Fatmir Limaj, ka qëndruar për një vizitë në familjen e eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjatë luftës, Rexhep Selimi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj, ka qëndruar për  një vizitë në familjen e eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë luftës,  Rexhep Selimi, i cili po mbahet në arrest në burgun e Gjykatës Speciale. Në Hagë. Me dy vëllezërit e Rexhës, Ilaz e Naim Selimin, bashkëbiseduam rreth besimit tonë të madh, se figurat kyçe të UÇK-së, do të kthehen fitimtarë e triumfues, ndaj shpifjeve e fabrikimeve që janë bërë kundër luftës së drejtë të UÇK-së”- tha Limaj, duke nënvizuar se është krenar me luftën e drejt dhe të pastër të UÇK-së. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, nga muaji nëntor i vitit 2020 gjendet në  burgun e Hagës,  i akuzuar për krime të luftës, bashkë me ish-kryetarin  e Kosovës Hashim Thaçi, pastaj me Kadri Veselin, Jakup Krasniqin, Nasim Haradinajn, Hysni Gucatin, Salih Mustafën dhe Pjetër Shalën, të akuzuar gjoja për krime lufte.

Kontrolloni gjithashtu

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e saj, Albin Kurti

Subjekti politik Vetëvendosje mban zgjedhjet për liderin e partisë me kandidatin e vetëm, liderin e …