KEK
Fillimi / Lajmet / Fatmir Limaj: Opozita duhet të jetë tani e tutje në delegacion shtetëror për bisedimet me Serbinë
Fatmir Limaj: Opozita duhet të jetë tani e tutje në delegacion shtetëror për bisedimet me Serbinë

Fatmir Limaj: Opozita duhet të jetë tani e tutje në delegacion shtetëror për bisedimet me Serbinë

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj ka folur rreth pjesëmarrjes së partive opozitare në delegacionin shtetëror të Kosovës në bisedimet me Serbinë. Ai e ka quajtur të nevojshme pjesëmarrjen e PDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje në procesin e dialogut, duke thënë se beson se është koha që ato t’i bashkëngjiten tryezës së bisedimeve. “Opozita duhet të jetë tani e tutje në delegacion shtetëror, pasi që pa një konsensus politik ajo nuk miratohet. Është kruciale që opozita të jetë e bisedimeve për marrëveshjen finale”, u shpreh Limaj. Ai e ka pranuar se ka një betejë të brendshme politike në vend, të cilën e sheh si të rrezikshme për humbjen e momentumit të ri, i cili do të çojë drejt marrëveshjes gjithëpërfshirëse për njohje reciproke me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Programi i USAID-it për fuqizimin e drejtësisë e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Programi i USAID-it për drejtësi e shpall Gjykatën Themelore në Prishtinë më transparenten në Kosovë

Gjykata Themelore në Prishtinë është shpallur Gjykata më transparente në Kosovë, nga programi i USAID-it ...