KEK
Fillimi / Lajmet / Faton Klinaku: Garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve nga Specialja duhet ta bëjë Kosova
Faton Klinaku: Garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve nga Specialja duhet ta bëjë Kosova

Faton Klinaku: Garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve nga Specialja duhet ta bëjë Kosova

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet ta bëjë Kosova. Tutje Klinaku ka deklaruar se një shtet i tretë mund të garantojë, vetëm nëse personi i paraburgosur e kërkon këtë dhe shteti i tretë e pranon.

Kontrolloni gjithashtu

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga Vetëvendosje me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Arben Gashi: Saranda Bogujevci po keqpërdoret nga LV-ja me qëllim të viktimizimit të saj për përfitime politike

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi në një konferencë për media para gazetarëve ka folur për ...