KEK
Fillimi / Opinione / Albena Reshitaj: Menaxhimi i pandemisë duhet të jetë betejë e përbashkët e të gjitha partive politike në vend
Albena Reshitaj: Menaxhimi i pandemisë është betejë e përbashkët e të gjitha partive politike në vend

Albena Reshitaj: Menaxhimi i pandemisë duhet të jetë betejë e përbashkët e të gjitha partive politike në vend

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj ka thënë se menaxhimi i pandemisë është betejë e përbashkët e të gjitha partive politike. Tutje, ajo tha se prioritet kryesor i Qeverisë duhet të jetë sigurimi i vaksinave, duke shtuar se duhet një plan veprues konkret nga ministri i Shëndetësisë Arben Vitia për të dalë nga kjo situate. Sipas saj, për vaksinimin masiv të popullatës duhet të angazhohet një ekip i veçantë i mjekëve dhe duhet të ketë një plan konkret nga institucionet përgjegjëse.

Kontrolloni gjithashtu

Ferat Shala

Ferat Shala: Deklaratat skandaloze të ministres së Punëve të Jashtme dhe pasojat dimplomatike e juridike për Kosovën!

Që nga koha e emërimit në postin e Ministres së Punëve të Jashtme dhe të ...