Fillimi / Lajmet / Faton Klinaku: Paraqitja e Nasim Haradinajt në Hagë është dinjitoze, pavarësisht atyre që mundohen ta zhvlerësojnë
Faton Klinaku

Faton Klinaku: Paraqitja e Nasim Haradinajt në Hagë është dinjitoze, pavarësisht atyre që mundohen ta zhvlerësojnë

Përfaqësuesi i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku  ka thënë se paraqitja e Nasim Haradinajt në Hagë është dinjitoze. Ai në një postim të tij ka shkruar se disa servilë dhe përfitues të pushteteve, mundohen edhe ta mjegullojnë paraqitjen e tij dinjitoze. “Paraqitja e Nasim Haradinajt para trupit gjykues në Gjykatën Speciale po e tregon një realitet për ngjarjet  në atë kohë edhe pse të gjithë e dinë mjaft mirë se ato zhvillime në selinë e OVL-UÇK-së  kanë qenë transparente dhe çdo gjë ka qenë e filmuar, por kjo nuk u mjafton  servilëve dhe përfitues të pushteteve, të cilët në mënyra të ndryshme po mundohen edhe ta mjegullojnë paraqitjen e tij dinjitoze, të faktuar e të argumentuar që po e bën Nasim  Haradinaj duke e mbrojtur të vërtetën dhe të drejtën, ka saktësuar Faton Klinaku.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kurti: Me rikthimin në punë të bllokut B2 Kosova për çdo orë do t’i paguajë rreth 50 mijë euro import më pak

Kryeministri, Albin Kurti e ka vlerësuar lart rikthimin në funksion të bllokut B2. Ai ka ...