kek
tv dielli
MIT
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Ftohet nga Gjykata Speciale kundër UÇK-së edhe ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm, Azem Syla
Azem Syla

Ftohet nga Gjykata Speciale kundër UÇK-së edhe ish-komandanti i Shtabit të Përgjithshëm, Azem Syla

Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe njëri nga themeluesit e saj, Azem Syla, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale,  në Hagë. Këtë e ka bërë të ditur avokati i tij mbrojtës, Besnik Berisha. Po sot  edhe ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish aktivisti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka konfirmuar se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale Ai është ftuar nga Tribunali Special në cilësinë e dëshmitarit  dhe do të intervistohet për tri ditë rresht në Hagë.

Kontrolloni gjithashtu

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Qeveria e Kosovës bënë të ditur se sot do të mblidhet por nuk ka dhënë detaje për rendin e ditës

Përmes një njoftimi për media, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, ka bërë të ...