KEK
Fillimi / Lajmet / Ganimete Musliu: Burri i Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu ka bërë shkelje flagrante duhet që të ngrihet komision disiplinor
Ganimete Musliu: Të shkarkohet ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, po e rrezikon imazhin e FSK-së

Ganimete Musliu: Burri i Vjosa Osmanit, Prindon Sadriu ka bërë shkelje flagrante duhet që të ngrihet komision disiplinor

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka komentuar vizitën e krzetares Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti në aeroportin e Gjakovës ku po zhvilloheshin disa aktivitete të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Bashkë me ta atje kishte qëndruar edhe bashkëshorti i Vjosa Osmani, Prindon Sadriu, i cili ka qenë i veshur me uniformë të FSK-së. Musliu ka thënë se kjo është një shkelje flagrante dhe ka kërkuar që të ngrihet komision disiplinor për këtë çështje. “Nuk ka pasë thirrje për të veshur uniformën e FSK-së, kjo është shkelje flagrante. Krejt vëmendja shkoi të bashkëshorti i presidentes. Këtu duhet të ngrihet komision disciplinor, nuk guxon një rezervist ta vesh uniformën kurdo që atij i teket, nuk guxon të luajë me ushtrinë e vendit”, ka thënë Musliu. Tutje ajo tha se Sadriu nuk e kishte vendin afër gjeneralit dhe sipas saj kjo ishte një shkarje e protokollit.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj

Enver Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar liderin e partisë që është në Hagë

Ish-ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ...