KEK
Fillimi / Lajmet / Gastronomët e Kosovës do të shpërndajnë 600 shujta falas në ditë për mjekët që luftojnë virusin korona
Gastronomët e Kosovës do të shpërndajnë 600 shujta falas në ditë për mjekët që luftojnë virusin korona

Gastronomët e Kosovës do të shpërndajnë 600 shujta falas në ditë për mjekët që luftojnë virusin korona

Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, pas takimit me gastronomët në vende të ndryshme të vendit, kanë marrë vendim për shpërndarjen falas të 600 shujtave për mjekët kosovarë. Lajmi është bërë i ditur në rrjetin social nga kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi. Ai ka thënë se vendimi i tyre është tentim për t’u dalë në ndihmë mjekëve që po luftojnë në vijën e parë të frontit me virusin COVID-19. “Ne si Shoqatë e Gastronomëve të Kosovës jemi te gatshëm në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë t’i ndihmojmë QKUK-së me atë që dimë ta bëjmë më së miri. Për një muaj Shoqata jonë është e gatshme të përgatisë shujta për rreth 400 mjekë të paradites dhe 200 të ndërrimit të dyte. Ideja e këtij gjesti simbolik është t’i japim një ndihmë kuzhinës së QKUK-së”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...