MIT KS
Fillimi / Lajmet / Gjatë 24 orëve të fundit edhe 113 raste të reja janë regjistruar në Kosovë të infektuar më virusin korona
Gjatë 24 orëve të fundit nga testimi i 434 mostrave 224 raste janë konfirmuar pozitv me virusin korona

Gjatë 24 orëve të fundit edhe 113 raste të reja janë regjistruar në Kosovë të infektuar më virusin korona

Të mërkurën në Kosovë janë regjistruar edhe 113 raste të reja me koronavirus derisa 67 pacientë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 2991 derisa 1644 prej tyre janë shëruar. Nga numri total i rasteve aktive, në Kosovë kanë ndodhur edhe 54 vdekje të pacientëve të infektuar me koronavirus, por që të gjithë ishin të prekur nga sëmundje të tjera përcjellëse. Nga kjo del që aktualisht në Kosovë janë edhe 1293 raste aktive me virusin Korona. E sipas të dhënave më të fundit në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës janë të shtrirë 11 pacientë të prekur nga koronavirusi. 66 raste janë duke u trajtuar në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. Në repartin e Mjekimit Intensiv të kësaj klinike janë duke u trajtuar 6 raste, 2 raste janë në gjendje të rëndë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, si dhe 4 raste janë në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar me respirator.

Kontrolloni gjithashtu

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit iu janë kthyer buxhetit të Kosovës

Valdete Daka: Mjetet që nuk janë harxhuar nga zgjedhjet e 6 teorit 2019 i janë kthyer buxhetit të Kosovës

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit ka shqyrtuar Raportin Vjetor të Komisionit Qendror ...