Jens Stoltenberg

Gjatë vizitë së tij në vendet e Ballkanit, Sekretari i NATO-s, Stoltenberg është takuar me kryetarin e Serbisë Aleksadër Vuçiq

Gjatë vizitë së tij në vendet e Ballkanit Perëndimor, Sekretari i Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg është takuar me kryetarin  e Serbisë Aleksandër Vuçiq,  sot në Beograd. Shefi i NATO-së Stoltenberg përveç me kryetarin Vuçiq, do të takohet edhe me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiq, raporton Tanjug. Stoltenberg po viziton vendet e rajonit  pas paralajmërimeve të kryetari të  Ukrainës, Vladimir  Zelensky,  i cili citohet të ketë deklaruar se Rusia  po bën përpjekje që një vend ballkanik të hyjë në luftë me një tjetër.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell, në seancën e KS të OKB-së ka folur edhe për propozimin franko-gjerman dhe për dialogun Kosovë-Serbi

Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova e Serbia të angazhohen në dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja në mirëbesim dhe kompromis

Përfaqësuesi i Lartë evropian, Josep Borrell, ka kërkuar që Kosova dhe Serbia të angazhohen në …