kek
Airport Adem Jashari
tv dielli
MIT
Fillimi / Lajmet / Scaparrotti në Beograd: NATO-ja e shqetësuar për shndërrimin e FSK-së në Ushtri pa ndryshime kushtetuese
Gjeneral Scaparrotti: KFOR-i do të mbetet në Kosovë derisa të jetë e nevojshme

Scaparrotti në Beograd: NATO-ja e shqetësuar për shndërrimin e FSK-së në Ushtri pa ndryshime kushtetuese

Duke pretenduar  se  Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma, do të dështojnë të krijojë shumicën parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës me partitë partnere, Aleancën Kosova e Re dhe Alternativën, thonë se janë duke vazhduar takimet për mundësin e arritjes së një koalicioni paszgjedhor. Lëvizja Vetëvendosje, si subjekt që ka dalë i dyti për kah numri i ulëseve të fituara në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, thotë se tashmë ekziston një shumicë parlamentare pa koalicionin fitues. Vetëvendosja me partneret e saj, janë duke diskutuar rreth programit qeverisës dhe koalicioni të ri, për një qeverisje ndryshe.

 

Kontrolloni gjithashtu

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Nuredin Ibishi: Komunat në veri gjithnjë kanë punuar sipas plan programit të Serbisë, sidomos në arsim e në shëndetësi

Shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në komunat veriore të vendit dhe futja në karantinë, duke ...