Fillimi / Lajmet / Gjykata Supreme liron nga paraburgimi kryetarin e komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku
Sami Lushtaku

Gjykata Supreme liron nga paraburgimi kryetarin e komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku

Avokati, Arianit Koci ka bërë të ditur për Agjencisë e lajmeve Kosovapress se Gjykata Supreme ka marrë vendim, që ta lirojë nga paraburgimi kryetarin e Skënderajt, ish komandantin e UÇK-së në Zonën e Drenicës, Sami Lushtaku. Sipas avokatit Gjykata ka pranuar ankesën e tij dhe ka marr vendim që ta lirojë Sami Lushtakun, i cili ishte ishte akuzuar  në një gjykim politik për gjoja krime lufte, për vrasjen e një personi, të cilit nuk i dihet emri as identiteti. Akuza ishte ngritur me deponimet  e një dëshmitari të mbrojtur të Prokurorisë së EULEX-it.

Kontrolloni gjithashtu

Si shkak i erërave të fuqishme që kanë mbretëruar në Kosovë mbi 100 mijë qyetarë kanë mbetur pa energji elektrike

Ministria e Ekonomisë   zotohet se do  të ndajë  75 milionë euro, për sunvencionimin e energjisë për qytetarët dhe bizneset

 Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRRE), institucion i pavarur përgjegjës për përcaktimin e tarifave që ...