Glauk Konjufca i ka reaguar edhe deputetit tjetër të Vetëvendosjes, Gramos Agusholli, lidhur me komunitetin horr, LGBT+

Glauk Konjufca: Java e parë e qershorit është afati i fundit për zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se java e parë e  qershorit është afati i fundit për zgjedhje të parakohshme në Kosovë. Ai ka shtuar se ditëve të fundit janë zvogëluar shanset që të ketë shpërndarje të Kuvendit. Gjithashtu, Konjufca thekson se do të ishte e pamundshme që të shkohet në zgjedhje në vjeshtë. Ndërsa, rreth deklaratës së BE-së, në të cilën është thënë se shefi  i Bashkimit Evropian, Josep Borrell mund të përfshijë në raportin e tij për masa edhe mbylljen e bankave në veri, Konjufca ka potencuar se do të ishte mirë kur Borrell ta shkruajë raportin,  t’i definojë se çka janë ato, pasi sipas tij ato janë banka të paligjshme të Serbisë në Republikën e Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Josep Borrell

Josep Borrell ka thënë se Evropa nuk është e plotë derisa Ballkani Perëndimor të bëhet pjesë e saj

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian (BE) për politikën e jashtme dhe sigurinë, Josep Borrell, …