Fillimi / Lajmet / Gramoz Ruçi e uron Ramush Haradinajn, për rizgjedhjen e tij në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës
Gramoz Ruçi e uron Ramush Haradinajn, për rizgjedhjen e tij në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës

Gramoz Ruçi e uron Ramush Haradinajn, për rizgjedhjen e tij në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçie ka uruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, për rizgjedhjen e tij në krye të partisë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Kryeparlamentari vlerësoi AAK-në si një parti të lirisë së Kosovës dhe Haradinajn për kontributin dhe lidershipin e shfaqur. “Përgëzime Haradinaj, për rizgjedhjen tuaj si kryetar i AAK-së. Kjo është një parti e lirisë së Kosovës dhe rizgjedhja juaj është një vlerësim për kontributin dhe lidershipin tuaj. Haradinaj është një luftëtar i çlirimit, kontribuues i paqes dhe bashkë-ndërtues i Kosovës demokratike”, tha Ruçi në mesazhin e tij. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në kuvendin e tetë zgjedhorë të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, mbajtur ditën e djeshme është rizgjedhur kryetar i këtij subjekti politik edhe për një mandat katër vjeçar.

Kontrolloni gjithashtu

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryekuvendarja Osmani i ndan mirënjohje delegatëve të Deklaratës së 2 Korrikut që artikuluan pikësynimin për liri

Kryetarja e Kuvendit të Kosovë, Vjosa Osmani, ka ndarë mirënjohje për përfaqësuesit e legjislaturës e ...