tv dielli
MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Grenell e quan lajm të rremë artikullin ku shkruante se SHBA-të janë të hapura për shkëmbimin e territoreve Kosovë – Serbi
Grenell e quan lajm të rremë artikullin Euobserver-it i cili thoshte se SHBA-të janë të hapura për shkëmbimin e territoreve

Grenell e quan lajm të rremë artikullin ku shkruante se SHBA-të janë të hapura për shkëmbimin e territoreve Kosovë – Serbi

I dërguari special i Donald Trumpit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj një lajmi në të cilin thuhej se ShBA-të, ende janë të hapura për shkëmbim të territoreve mes Kosovës e Serbisë. Richard Grenell këtë mëngjes, një raportim të tillë e quajti ”lajm të rremë”, ku i referohet Euobserverit, i cili të martën publikoi artikullin. Në këtë artikull Euobserver shkruante se “ShBA-të po refuzojnë të përjashtojnë një shkëmbim të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë – përkundër kundërshtimit të Gjermanisë ndaj kësaj ideje”. “Lajm i rremë. Dhe, ju as që keni telefonuar apo shkruar për të pyetur. Unë jam për atë që pajtohen palët – jam i fokusuar në zhvillim ekonomik, jo politikë”, ka shkruar Grenell.

Kontrolloni gjithashtu

Rasim Lajiq: Aplikimi i reciprocitet, të paralajmëruar nga Kosova, është më i keq sesa taksa prej 100 për qind

Ministri serb, Rasim Lajiq, duke folur për qarkullimin e mallrave, pas heqjes së taksës më ...