MIT KS
Fillimi / Lajmet / Grenell: Në takimin e 10 korrikut të përfundojë çështja e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës
GGrenell - Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Grenell: Në takimin e 10 korrikut të përfundojë çështja e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës

I dërguari i posaçëm i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, shprehu mbështetjen e plotë për udhëheqjen e liderëve evropianë në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit. Tutje ai ka shkruar se është shumë e rëndësishme që në këtë takim të përfundojë çështja e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Emisari amerikan ka thënë se shpreson që në këtë takim të fillojë edhe zbatimi i marrëveshjeve që janë nënshkruar me ndërmjetësimin e tij në mes të Kosovës dhe Serbisë. Sipas Grenellit, Amerika asnjëherë nuk e ka besuar në një marrëveshje të shpejt brenda vitit midis Kosovës dhe Serbisë. Ai ka thënë se përqendrimi kryesor dhe i vetëm i SHBA-ve ka qenë normalizimi ekonomik.

Kontrolloni gjithashtu

Ministri i MPB-së Agim Veliu, vizitoi Inspektoratin Policor të Kosovës(IPK)

Ministri i MPB-së Agim Veliu, viziton Inspektoratin Policor të Kosovës, i ofron mbështetje këtij insitucioni

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, pas një vizite që ka pasur në Inspektoratin ...