Hillary Clinton falënderoi kryeministrin, Rama për sjelljen në Shqipëri të 37 grave dhe vajzave afgane aktiviste të shoqërisë civile

H. Clinton: Portale interneti nga Maqedonia, kanë ndikuar në humbjen time në nëntorin e vitit të kaluar

Kandidatja për kryetare të SHBA-ve, Hillary Clinton, ka deklaruar se shpërndarja e lajmeve të rreme për të nga portale interneti nga Maqedonia, kanë ndikuar në humbjen e saj në nëntorin e vitit të kaluar, përcjell Telegrafi Maqedoni. Në një aktivitet në California, kandidatja Clinton foli për arsyet e humbjes, siç thotë, të papritur të saj, ku në fushatë u përball me akuza për korrupsion me taksa nga kompani të jashtme dhe shërbime. Ajo theksoi se hakerë nga Rusia i kanë lexuar porositë e saj në e-mail dhe i kanë shpërndarë përmes portale të regjistruara në Maqedoni.

Kontrolloni gjithashtu

Ramush Haradinaj: Deklaratat e Besnik Bislimit për arkivat e UÇK-së burojnë nga ato të Albin Kurtit në Bruksel

Ramush Haradinaj: Albin Kurti, hyri në luftë me shumicën e kategorive të shoqërisë, veçmas me faktorin ndërkombëtar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se situata në Kosovë …