Hahn dhe Veseli biseduan për marrëdhëniet Kosovë-BE

Hahn dhe Veseli biseduan për marrëdhëniet Kosovë-BE

Edhe kryekuvendari, Kadri Veseli ka takuar sot komisionarin evropian, Johannes Hahn, me të cilin bisedoi për raportet e Kosovës me BE-në. Duke e përgëzuar kryetarin Veseli për rekomandimin pozitiv për vizat dhe MSA-në, komisionari Hahn vuri në dukje se janë hapur mundësi të reja për shoqërinë dhe bizneset në Kosovë.

Kontrolloni gjithashtu

Hoti

Avdullah Hoti: “Ligjëratat” e Albin Kurtit nëpër Irlandën Veriore ishin vetëm pretekst për të ikur nga takimi në Tiranë

Deputeti LDK-së, Avdullah Hoti, ka reaguar lidhur me mos-shkuarjen e kryeministrit Albin Kurti në Tiranë …