Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Hajdar Beqa thotë se PDK-ja si parti shtetformuese ka planprogramin më të mirë politik në vend
Hajdar Beqa: Partia Demokratike e Kosovës si parti shtetformuese ka planprogramin më të mirë politik në vend

Hajdar Beqa thotë se PDK-ja si parti shtetformuese ka planprogramin më të mirë politik në vend

“Skivjani sonte masivisht i tha PO projektit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për zgjedhjet e 6 tetorit. Skivjani sonte ofroi mbështetje maksimale për kryeministrin në ardhje z. Kadri Veseli”, kështu ka shkruar kryetari i degës së PDK-së në Gjakovë, njëherësh kandidat për deputet Hajdar Beqa. Sipas tij, Partia Demokratike e Kosovës si parti shtetformuese ka planprogramin më të mirë politik në vend, ka vizion të qartë për qeverisjen dhe zhvillimin ekonomik të vendit. Beqa ka mbajtur takim edhe me banorët e Rakovinës, Osek Hylës dhe Lipovecit, ku sipas tij fryma për PDK-në po rritet. “Rakovina është mobilizuar e gjitha në përkrahje të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) është mobilizuar në përkrahje të kryeministrit në ardhje z. Kadri Veseli, ndaj meje, por edhe kandidatëve tjerë për deputetë nga radhët e PDK-së nga Gjakova, por edhe zona tjera të Kosovës. Mirëpritja juaj e ngrohtë dhe përkrahja parezervë është motiv për ne”, ka shkruar Beqa.

Kontrolloni gjithashtu

Richard Grenell jep dorëheqje nga Departamentin e Shtetit por mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

Richard Grenell jep dorëheqje nga Departamentin e Shtetit por mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë – Serbi

Mbrëmë vonë Richard Grenell dha dorëheqje prej pozitës që kishte në Departamentin e Shtetit. Këtë ...