KEK
Fillimi / Lajmet / Halitjaha: Lajçak dëshiron që në Kosovë të bëhen ndryshime sipas dëshirave sllave, kurse lidershpi ynë po tregohet i mjerë
Halitjaha: Lajçak dëshiron që në Kosovë të bëhen ndryshime sipas dëshirave sllave, kurse lidershpi ynë po tregohet i mjerë

Halitjaha: Lajçak dëshiron që në Kosovë të bëhen ndryshime sipas dëshirave sllave, kurse lidershpi ynë po tregohet i mjerë

Ish-eprori i lartë i luftës së UÇK-së, Sadik Halitjaha përmes një shkrimi e ka reaguar pas ambicieve të shfaqura nga emisari evropian sllovak Mirosllav Lajçak. Halitjaha ka thënë së Lajçak po dëshiron që në Kosovë të bëjë ndryshime sipas dëshirave sllave dhe ruse. Madje ai ka thënë së për këtë fajtor janë edhe liderët tanë të cilët po tregohen të mjerë. “Lajçak e do Kosovën si shtëpinë e Nastradinit. Ktheje këtej e andej, bëja një derë  këtu e një dritare këtej?! Po kush je ti more bastard produkt i përzgjedhur nga Evropa e ndikuar nga sllavo ruset me qendër në Bratisllavë. Ty të salduan për të groposur Kosovën. Sipas teje dhe atyre pansllave të tjerë se duhet ndërruar kushtetuta e Kosovës për te ju përshtat bashkësisë Serbe! Për t’i mundësuar një Republikë brenda Kosovës, që do të ju siguronte ma vonë një ndarje të thellë të Kosovës. Kisha me pyet sipas kartës së Evropës për pakicat ne cilin shtet kanë të drejta sa në Kosovë pakicat?! Por s’ka faj ky!!! Po lidershipi, mjeranët e Kosovës që s’kanë mend as kombtarizem”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

PDK në Prizren, vlerëson se qeverisja aktuale nga Haskuka është larg përfaqësimit të interesave të qytetarëve

Partia Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, ka thënë se qeverisja aktuale nga Mytaher Haskuka ...