Ramush Haradinaj

Haradinaj: Festa e Bajramit na e kujton se sa i nevojshëm është solidariteti

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e përfundimit të muajit të Ramazanit dhe Festën e Fitër Bajramit. “Të gjithë shqiptarëve të Besimit Islam, por edhe besimtarëve të tjerë që nesër kanë Bajram, urime kjo ditë e shenjtë! Urimet më të përzemërta në këtë ditë feste, edhe për Bashkësinë Islame të Kosovës, dhe kreun e saj, Myftiun Naim Tërnava! Kjo Ditë Bajrami, që vjen pas muajt të shenjtë të Ramazanit, edhe një herë na e kujton se sa i nevojshëm është solidariteti dhe ndihma për ata që kanë nevojë. Le të na shërbejë kjo ditë si ogur i mirë, që të jemi solidarë e ta mbështesim njëri tjetrin në vazhdimësi. Me Fat Fitër Bajrami!” ka shkruar në rrjetin social Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Bajraktari: Për një periudhë tejet të gjatë kohore krimet e luftës kanë qenë kompetence e autoriteteve ndërkombëtare

Avokati Ardian Bajraktari ka vlerësuar se trajtimi i krimeve të luftës në përgjithësi dhe atyre …