KEK
Fillimi / Lajmet / Haradinaj: FSK është shndërruar në emblemë të dinjitetit dhe të krenarisë sonë
Ramush Haradinaj

Haradinaj: FSK është shndërruar në emblemë të dinjitetit dhe të krenarisë sonë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lart Forcën e Sigurisë së Kosovës për të arriturat e saj. Ai ka shkruar se  Forca e Sigurisë së Kosovës është prej vlerave më të qëndrueshme të Shtetit të Kosovës dhe është shndërruar në emblemë të e dinjitetit dhe të krenarisë sonë. Ajo në ditët e sotme është shndërruar në emblemë të e dinjitetit dhe të krenarisë sonë, edhe për faktin se ajo mbetet trashëgimtarja më e denjë e përpjekjeve shekullore të popullit për liri. Rrugëtimi i saj drejt transformimit në Forca të Armatosura të Kosovës, është obligim yni që nuk mund të mos realizohet, pavarësisht pa përgjegjshmërisë së vazhdueshme të këtij pushteti, ka shkruar në mes tjerash lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...